23 pomysły na prezent dla chłopca w wieku 3-5 lat

Samochodziki, Autka, Bumki, Resoraki... Jak zwał tak zwał, ale jest to najczęstszy prezent da małych chłopców. Co można kupić poza nimi?

Decyzja co wybrać na prezent dla chłopca w wieku od 3 do 5 lat nie jest wcale łatwa. Na rynku panuje szeroki wybór różnych, ciekawych i super zabawek. Można się pogubić! Poniżej przedstawiam propozycje, z których część przetestowałam na chrześniaku.

Instrumenty – hałaśliwy prezent dla chłopca

 1. Perkusja elektryczna dla dzieci od Little Tikes – mali chłopcy uwielbiają hałasować, a z taką perkusją mają możliwość zabawy i rozwijania swoich muzycznych talentów.
 2. Bongosy – dla dzieci zainteresowanych muzyką będzie to świetny instrument na starcie nauki. Bongosy doskonale uczą wybijania rytmu. Decydując się na taki prezent nie musisz kierować się produktem typowo przeznaczonym dla dzieci. Może być gorszy pod względem jakości.
 3. Hape Elektryczne ukulele do nauki – dziecko z pomocą podświetlanych strun może nauczyć się grania kilku melodii.

Zabawki ruchowe – prezent dla rozbrykanych chłopców

 1. Bujawka od Fat Brain Toys – coś dla ruchliwych dzieci! Na takiej bujawce młodsi mogą kołysać się na pupie, a starsi ćwiczyć równowagę na stojąco.
 2. Zestaw do ćwiczenia równowagi – chyba najpopularniejszy jest ten z Decathlona. Dzieci łączą jego elementy według własnego pomysłu. Następnie, próbują przejść ten „tor” w taki sposób by z niego nie spaść.

Prezent dla chłopca, który kocha dinozaury

 1. Figurki dinozaurów – wyszła duża seria dinozaurów z dźwiękiem od Jurassik World, dużo rodzajów i dość realistyczne.
 2. Dinozaury wykluwające się z jaja – to prawie jak przeprowadzanie doświadczenia naukowego. Na naszych oczach mały dinozaur przychodzi na świat. Miejmy jednak świadomość, że figurki nie są tej samej jakości co dinozaury z Jurassik World. (Jajo na zdjęciu jest od od firmy Moses)
 3. Układanki Magnetyczne od firmy Janod – poprzez łączenie magnetycznych elementów, prawie jak w puzzlach, układamy postacie dinozaurów.

Prezent dla chłopca, który chce być jak tata

 1. Wkrętarka plus narzędzia dla dzieci firmy Bosh – dla małego majsterkowicza, który chce naśladować tatę jak znalazł. I co najlepsze, narzędzia od znanej firmy – może nawet rodzic ma takie same? 😉
 2. Drewniane narzędzia od firmy Miniwob – mogą być na specjalnym pasku albo w skrzyneczce. Bardzo fajna opcja dla tych, którzy wolą kupować zabawki bez plastiku.
 3. Akcesoria małego majsterkowicza – firma Bosh nie tylko pomyślała o zabawkowej wersji wkrętarki! Do zabawy można też kupić: małe rękawice ochronne, Google i słuchawki antydźwiękowe.

Klocki dla rozwoju wyobraźni

Klocki – mają wiele zalet i bardzo rozwijają wyobraźnię dzieci, ich kreatywność zdolności manualne.

 1. Lego – kupując je mamy pewność, że będą wysokiej jakości. Dla młodszych wybieramy Duplo, dla starszych może Lego City?
 2. Klocki konstrukcyjne Plus Plus – ciekawa alternatywa dla tych popularnych. trzeba odejść od dobrze znanego nam modelu układania.
 3. Klocki Magnetyczne Magna Tiles – w tych klockach nie musimy martwić się o małe elementy takie kulki magnetyczne. Składają się z plastikowych płytek, które w brzegach mają magnesy.

Gry planszowe / Puzzle

 1. Smok Wawelski od Granna – gra na podstawie polskiej legendy. Plansza jest w 3D co fajnie działa na wyobraźnię. Wygrywa osoba, której Smok przechyli głowę w dół i „napije się wody z Wisły”.
 2. Park Dinozaurów – staramy sę uratować dinozaury przed wybuchem meteorytu.
 3. Puzzle droga – tworzymy ulice, po których później mogą jeździć samochodziki. Wokół możemy tworzyć wymyślone miasta.

Kolejki na prezent dla chłopców

 1. Kolejka elektryczna Lego Duplo – super opcja dla dzieci, które mają również inne zestawy Duplo. Taką kolejkę, z pomocą własnych klocków można samodzielnie rozbudować o perony, tunele i budynki. Uwaga: istnieje też wersja bez napędu.
 2. Kolejka DIY Track w wersji policyjnej – na pewno sprawdzi się dla chłopca, który marzy o zostaniu policjantem. Kolejka nie jest elektryczna, ale za to ma dużo elementów dodatkowych jak budynki, znaki, mosty oraz samochody. Jej atutem jest to, że tory łączą się również z drewnianymi zestawami innych producentów jak Ikea. (Istnieje też wersja strażacka)
 3. Kolejka elektryczna firmy FENFA – to już zestaw, który jest najbardziej realistyczny. Prawdziwy pociąg z torami. Firma FEFNA oferuje wiele różnych zestawów, w wielu wariantach cenowych.
 4. Kolejka drewniana od IKEA – największą zaletą zestawów IKEA jest szeroka dostępność przeróżnych elementów. W każdym momencie do głównego zestawu można dokupić tory, tunele, mosty czy kolejkę na baterię.

Dźwigi

 1. Dźwig – może przenosić klocki, samochody i inne mniejsze zabawki. Ten na zdjęciu należy do firmy Hape, jest wykonany z drewna i ma funkcje obracania się.
 2. Zestaw Play-Doh z dźwigiem – służy do zabawy w plac budowy. Zestaw zawiera dźwig oraz akcesoria do tworzenia materiałów budowlanych. W Play Doh sami produkujemy cegły i przewozimy je wózkiem widłowym na dźwig.

Napiszcie jakie zabawki sprawdzają się u Waszych małych chłopców!

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź poprzednie wpisy z pomysłami

Gambit Królowej w wersji Kai
Pomysły

13 pomysłów na prezent dla szachisty

Serial Gambit Królowej wywołał szachowy renesans na całym świecie! Już zaraz po jego emisji zauważono, że statystyki portali lichess i chess.com (portale do gry w szachy online) biją rekordy wejść. To samo dotyczy oglądalności szachowych turniejów, które nigdy nie miały tak wysokiej oglądalności oraz popularności kupowania szachów na prezent.

Pomysł na prezent z jednorożcami
Pomysły

19 pomysłów na prezent z jednorożcem

Jednorożec! Zapytaj się małych dziewczynek o jej ulubione zwierzę, a w połowie odpowiedzi usłyszysz, że to właśnie ten magiczny koń.