Kiedy jest dzień Chłopaka 2023? Marzec czy wrzesień?

Nie wiecie kiedy obchodzi się Dzień Chłopaka w Polsce? Nie wy jedyni! W ostatnim roku w wyszukiwarce Google zapytało o to ok. 234 tys. osób. To 50 tys. więcej zapytań niż o Dzień Mężczyzny. Skąd taki problem z tymi męskimi okazjami?

Kiedy jest Dzień Chłopaka w Polsce? W marcu czy we wrześniu? Od wielu lat już to święto obchodzimy 30 września, w tym roku 2023, będzie to sobota. Największy problem z tą datą polega na tym, że myli się z Dniem Mężczyzny. 

Kiedy powstał Dzień Chłopaka?

Nie jest to taka prosta sprawa jeśli chodzi o prawdziwą genezę powstania tego święta. Wiele źródeł w internecie kieruje nas do daty 19 listopada 1999 roku (w tym dniu w Tobago i Trynidadze, przy udziale ONZ został powołany do życia Międzynarodowy Dzień Mężczyzn). Jednak, Polacy Dzień Chłopaka obchodzili już dużo wcześniej. 

Zapytałam wiele starszych ode mnie osób i u nich w szkołach, w latach 80, na pewno już taka okazja istniała. Niektóre źródła w internecie podają właśnie, że Dzień Chłopaka powstał w PRL-u, jednak nieznane jest wydarzenie, które dało jemu początek. 

Możliwe, że miało to jakiś związek z wcześniejszą datą Dnia Dziecka, które jeszcze w latach 50 w naszym kraju Polacy obchodzili 22 września.

Dzień Chłopaka czy Dzień Mężczyzny

Warto tu wspomnieć o tym, że Dzień Chłopaka silniej zakorzenił się w naszej polskiej kulturze niż Dzień Mężczyzny. Święto chłopców obchodzą wszystkie polskie szkoły i przedszkola. 

Jednak, mimo popularności 30 września trzeba przyznać, że jest to okazja którą powinniśmy kierować do młodszych “panów” takich jak koledzy z klasy, pierwszych sympatii itp. 

Pomysły na prezent

Szukacie prezentu, który mógłby się sprawdzić na Dzień Chłopaka? Koniecznie zobaczcie post z 17 pomysłami na takie podarki do kwoty 50 zł.

Zapraszam też do zaobserwowania mojego profilu na Instagramie kaja od prezentow.

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź poprzednie wpisy z pomysłami

Gambit Królowej w wersji Kai
Pomysły

13 pomysłów na prezent dla szachisty

Serial Gambit Królowej wywołał szachowy renesans na całym świecie! Już zaraz po jego emisji zauważono, że statystyki portali lichess i chess.com (portale do gry w szachy online) biją rekordy wejść. To samo dotyczy oglądalności szachowych turniejów, które nigdy nie miały tak wysokiej oglądalności oraz popularności kupowania szachów na prezent.

Pomysł na prezent z jednorożcami
Pomysły

19 pomysłów na prezent z jednorożcem

Jednorożec! Zapytaj się małych dziewczynek o jej ulubione zwierzę, a w połowie odpowiedzi usłyszysz, że to właśnie ten magiczny koń.