Prezent na Dzień Kobiet dla dziewczynek

Bardzo mile wspominam upominki, które podczas święta kobiet otrzymywałam od mojego taty, wujka czy kolegi. Te drobne gesty pozwalały mi cieszyć się faktem, że jestem dziewczyną i kiedyś będę kobietą (mimo to, że w dzieciństwie jednak marzyłam o tym by być chłopcem).

Prezent na Dzień Kobiet dla dziewczynek wcale nie musi być drogi i wyszukany. Ważne jest to, że dziewczynka nie jest pominięta z grona dorosłych kobiet i również liczy się w dzień tego święta. Jakie prezenty mogą spodobać się młodej dziewczynie?

Tradycyjny prezent na Dzień Kobiet

Kwiatek – tu nie trzeba bukietu by młoda dziewczyna ucieszyła się z prezentu. Jeden tulipan, słonecznik czy różyczka w zupełności wystarczą! Myślę nawet, że kwiatek to jest najlepsza opcja prezentowa. W końcu młode dziewczyny nie nadostawały się jeszcze ich wielu.

Oryginalne kwiatki – dla małych dziewczynek możemy też zdecydować się na pluszowego kwiatka np. od firmy Jellycat, który później będzie zdobił parapet dziewczęcego pokoiku.

Słodycze – w przeciwieństwie do dorosłych kobiet, które dostały już tysiące czekoladek, tu nie trzeba martwić się, że coś będzie zbyt oklepane i niewyszukane. Nawet kupienie charakterystycznego lizaczak z kwiatuszkiem jest miłym gestem. Ja z lat dziewczęcych najlepiej wspominam Rafaello 🙂

Książki jako prezent na Dzień Kobiet dla dziewczynek

Obecnie jest bardzo dużo tytułów książek, dzięki którym dorastające kobietki mogą poczuć się dumne z faktu kim są. Bardzo mnie to cieszy, szczególnie, że wychowuję dwie córeczki. Poniżej przedstawiam kilka (nie wszystkich!) wartościowych tytułów.

Opowieści dla młodych buntowniczek – chyba najbardziej znana seria książek, która przedstawia biografie wspaniałych kobiet. Mamy do wyboru już 4 pozycje prezentujące historie 100 imigrantek, 100 Polek, 100 bohaterskich oraz 100 niezwykłych kobiet, które zmieniły świat.

Była sobie dziewczynka – to pozycja, która przybliża losy dziewczynek z różnych krajów i kultur, ale nie współczesnych, a dawnych lat.

Kobiety i nauka oraz Kobiety i sport –  dwie książki, które przedstawiają historie zasłużonych w nauce i sporcie kobiet. Pięknie i ciekawie wydane co tylko może zachęcić młode dziewczyny do ich przeczytania, a młodszych do wysłuchania.

Kosmiczne dziewczyny – podobnie jak książki powyżej, przybliżają nam one życie niezwykłych kobiet. To co wyróżnia tę książkę spośród innych to wybrane kobiece postacie. Znajdziemy w niej przedstawione sylwetki kobiet, które swoją pracą przyczyniły się do zdobywania kosmosu.

Dziewczynki mogą wszystko. Amberek – jest to książeczka, która wzmacnia przekonanie, że nie ma zawodów, których kobieta nie może się podjąć. W historii pojawiały się kobiety, które w typowo męskich dziedzinach też odnosiły sukcesy.

Potraktuj dziewczynkę jak małą kobietę

Niezwykłym prezentem dla dorastających młodych kobietek jest potraktowanie ich jak już równych ich Mamie, Cioci itp. Jak to można zrobić?

Wspólne wyjście do kawiarni – szczególnie dla małych dziewczynek taka wizyta w kawiarni może być niezwykłym przeżyciem (np. moje córki uwielbiają w trakcie picia mojej kawy pić również swoją Inkę). Dla starszych takie wspólne wyjście z rodzicem to też świetny sposób na celebrowanie święta kobiet.

Domowe zabiegi pielęgnacyjne – do kosmetyczki z małymi dziewczynkami raczej nie pójdziemy, ale zrobienie swojego domowego salonu piękności może być świetną zabawą na Dzień Kobiet. 

Pierwsze kolczyki – jeśli mała dziewczynka marzy o tym by mieć przekłute uszy, może właśnie ten dzień jest idealny by spełnić jej marzenie.

Inne prezenty dla dziewczynki

Gra mini memory od Mudpuppy Niezwykłe Kobiety – znana gra wśród dzieci z kartami przedstawiającymi portrety kobiet ważnych w historii świata – są tu m.in.: Frida Kahlo,Indira Gandhi, Hilary Clinton czy Marie Curie-Skłodowska.

Własne perfumy  – już małe dziewczynki marzą o tym by być jak ich mamy. Gdy przygotowuję się do wyjścia: maluję usta, kremuje dłonie czy perfumuje się, moje córeczki chcą robić dokładnie to samo! Myślę, że uczenie dzieci zbytniego przykładania uwagi do wyglądu nie jest dobre, ale gdy mała dziewczynka od czasu do czasu mogłaby ponaśladować mamę i użyć własnych perfum – byłaby pełna radości. Co ciekawe, wybór dziewczęcych perfum jest ogromny! Pójdźcie do sklepu / drogerii i wybierzcie jakiś ładny, delikatny zapach. Przyjemne perfumy dziecięce ma w swojej ofercie m.in. Zara.

Skarbonka – porozmawiajcie z dziewczynką o jej marzeniach. Może są to podróże, może jakieś rzeczy materialne. Ofiarujcie jej skarbonkę, do której będzie mogła zbierać pieniądze, które pomogą jej je spełnić. Warto w Dzień Kobiet pokazać małej dziewczynce, że wszystko jest możliwe i sama może dopomóc w realizacji swoich marzeń. Skarbonkę łabędzia znalazłam na stronie dekoracjadomu.pl

Podobał Ci się post? Będzie mi bardzo miło jeśli zaobserwujesz mnie na Instagramie lub Facebooku.

Jeśli nie masz też pomysłu na prezent na Dzień Kobiet dla dorosłych przeczytaj post „Prezent na Dzień Kobiet„.

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź poprzednie wpisy z pomysłami

Gambit Królowej w wersji Kai
Pomysły

13 pomysłów na prezent dla szachisty

Serial Gambit Królowej wywołał szachowy renesans na całym świecie! Już zaraz po jego emisji zauważono, że statystyki portali lichess i chess.com (portale do gry w szachy online) biją rekordy wejść. To samo dotyczy oglądalności szachowych turniejów, które nigdy nie miały tak wysokiej oglądalności oraz popularności kupowania szachów na prezent.

Pomysł na prezent z jednorożcami
Pomysły

19 pomysłów na prezent z jednorożcem

Jednorożec! Zapytaj się małych dziewczynek o jej ulubione zwierzę, a w połowie odpowiedzi usłyszysz, że to właśnie ten magiczny koń.