Pamiątka I Komunii Świętej – 16 pomysłów

Jednymi z najpopularniejszych prezentów komunijnych są różnego rodzaju pamiątki, które można wręczać indywidualnie lub razem z pieniędzmi. Tego typu podarki mogą być bezpośrednio związane z uroczystym dniem dla katolików, ale nie zawsze! Starałam się znaleźć propozycje każdego rodzaju i powstała lista 16 pomysłów dla chłopców i dziewczynek.

Najlepsza pamiątka I Komunii Świętej to taka, którą dziecko sobie z chęcią zostawi, a nawet będzie z niej korzystało. Miejmy na względzie, że dzieci z mniej religijnych rodzin raczej nie będą nosić medalików, chłopcy nie powieszą na ścianie aniołka, a dziewczynki ubiorą biżuterię, ale nie nazbyt dorosłą. Wszystkie te problemy przemyślałam i myślę, że poniżej umiejscowiłam propozycje dla każdego.

Biblia i Pismo Święte jako pamiątka I Komunii

  1. „Pismo Święte dla młodych” od Domu Wydawniczego Rafael – tradycyjny tekst w formie przyjaznej dla młodych osób. Spotkałam się z opinią, że to wydanie sprawdza się również dla dorosłych, dzięki czemu może ono służyć na lata. Pismo Święte dla młodych zawiera pełen tekst Biblii Tysiąclecia oraz dodatki mające ułatwić zrozumienie treści. Na bokach poszczególnych stron znajdziemy słowniczki wyjaśniające, ciekawostki, mapy, wytłumaczenia dla poszczególnych zagadnień itp. Może przydać się w szkole.
  2. Biblia i Komiks” od Wydawnictwa M – po raz pierwszy usłyszałam o tym wydaniu na grupie na Facebooku o aktywnym czytaniu dla dzieci. Książka polecana szczególnie ze względu na ciekawe wydanie, ładne ilustracje i rysunki, a także przez prosty przekaz opowieści biblijnych dla dzieci. Komiks mieści się na 832 stronach i można go kupić na Allegro.
  3. Biblia. opowiedziana i objaśniona” od wydawnictwa Papilon – w tej pozycji spotkamy się z  60 najważniejszymi wątkami Starego i Nowego Testamentu takich jak historia o Adamie i Ewie, Mojżeszu, królu Dawidzie czy Hiobie, a także z lat późniejszych na temat narodzin, nauczania i śmierci Jezusa. Wszystkie historie opatrzone są o kontekst historyczny, społeczny i kulturowy. „Biblia. Opowiedziana i Objaśniona” zaznajamia nas z życiem codziennym ludzi w czasach z omawianych przypowieści z Pisma Świętego. Wszystko w ładnej i ciekawej formie dla młodej osoby. Jest ona skrótem najważniejszych zagadnień, ma 172 strony.
  4. Biblia. Wielkie opowieści Starego Testamentu” od wydawnictwa Dwie Siostry – dzięki tej pozycji mamy możliwość zaznajomienia się z najważniejszymi opowieściami Starego Testamentu w bardzo ciekawej, nowatorskiej formie literacko-graficznej. W tym wydaniu Biblii słowa są równie ważne jak obrazy. Zawiera ona 35 opowieści, 1500 ilustracji, 528 stron.

Tradycyjna Pamiątka I Komunii Świętej

Album na zdjęcia – dzieci lubią przeglądać swoje zdjęcia, szczególnie te, na których są ich koledzy i koleżanki. Choć obecnie coraz rzadziej wywołujemy zdjęcia to piękny, dedykowany album komunijny mógłby być po temu świetną motywacją. Jeśli myślicie o najbardziej tradycyjnym albumie to zajrzyjcie na aukcje Allegro firmy Agred88, gdzie wybierzecie spośród 60 wzorów okładek. Albumy z wklejanymi zdjęciami warte uwagi znajdziecie od marek GreenFly Albums oraz Papierkarni, których to okładki wyróżniają się spośród innych bardzo estetycznym ładnym designem. Najoryginalniejszą formą albumu będzie taki wykonany metodą Scrapbookingu – poza pamiątką, może być dla dziecka też ciekawym zajęciem w układaniu zdjęć na różne sposoby.

Pudełko pamiątkowe – może później służyć jako skrytka na modlitewnik, różaniec i inne rzeczy, które dostało się przy okazji komunii, a które nie zawsze wiemy gdzie przechowywać. Dobrze wybrać szkatułki, które nie będą się bardzo wyróżniać na półce i przykuwać uwagę, im bardziej klasyczne jak marki Bartu tym większą można mieć pewność, że dziecko zostawi je na dłużej i nie schowa na dnie szafy. Wspomniana firma sprzedaje pudełka w kilku różnych kształtach i z wieloma opcjami nadruku.

Różaniec  – najczęściej dziecko w momencie komunii musi już go posiadać. Dlatego jeśli decydujemy się na tego typu pamiątkę postarajmy się wybrać taki różaniec, który będzie się jakoś wyróżniać np. taki w formie bransoletki z dziesiątkiem różańca lub z wyjątkowych kamieni jak np. ten od Signor Store.

Łańcuszek z medalikiem – podobnie jak w przypadku różańca, własne medaliki trzeba mieć jeszcze przed komunią. Z tego względu i tu proponowałabym zdecydować się na coś innego niż dziecko mogłoby już posiadać. Na zdjęciu przykłady od marki Anna Kruk.

Aniołek / obrazek na ścianę – prezent szczególnie skierowany do dziewczynki. Piękną propozycję drewnianego anioła, oryginalnie nakładanego na framugę drzwi można znaleźć na stronie z-pracowni.pl. 

Pamiątka I Komunii dla chłopca

Pasterz Gloria Dei religijna gra planszowa polegająca na tworzeniu kolorowych witraży. Na elementach gry znajdziemy ciekawostki dotyczące religii chrześcijańskiej. Dla chłopca taka pamiątka może być znacznie ciekawsza niż obrazek na ścianę czy różaniec.

Zegarek – kiedyś zaraz przy rowerze najczęściej kupowany prezent komunijny. Teraz może i stracił na popularności, ale dalej może być wartościowym pomysłem. Wiele modeli, zarówno dla chłopca i dziewczynki, które sprawdzą się pod komunię oferuje szwajcarska, znana z wysokiej jakości firma Swatch.

Długopis Parkera – marka znana na całym świecie. Długopisy są ekskluzywne i wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów. Obecnie w wielu sklepach można zamówić długopis Parkera z wybranym przez siebie grawerem. Można spersonalizować nawet pod komunię.

Biżuteria jako Pamiątka I Komunii dla dziewczynki

W przypadku pamiątek komunijnych związanych z biżuterią, najlepiej postawić na klasykę. Dzięki czemu będzie mogła ona służyć dziewczynce na lata i nigdy nie wyjdzie z mody. 

bransoletka – z okazji Pierwszej Komunii często wybierane są bransoletki z małymi elementami w postaci aniołka lub serca. Na zdjęciu propozycje od firm Viadem oraz Goldmark.  

naszyjnik – pierwsze przychodzą na myśl takie z aniołkami. Jednak pomyślcie o tym, że mogą być używane bardzo krótko, gdyż dla nastolatki nie będą już atrakcyjne. Dobrze postawić na coś ponadczasowego, np. delikatne łańcuszki z perłami. Ta na zdjęciu jest od firmy Yes.

kolczyki – są one najczęstszą ozdobą jaką noszą 9-latki. W rezultacie możecie tu pokusić się o modele najbardziej dziewczęce. Śmiało można wybrać kolczyki np. w kształcie motylka, kwatuszków itp. Przykład ze zdjęcia jest od firmy Briju.

pierścionek – podstawowe pytanie brzmi jaki wybrać jego rozmiar? Pierścionek może pasować już w dniu komunii albo dopiero w okresie liceum i dorosłym życiu. Przede wszystkim jednak dobrze pomyśleć o jego wyglądzie i warto rozejrzeć się za złotymi pierścionkami z pojedynczymi kamieniami. Mimo swej prostoty takie modele zawsze pozostają kojarzone z efektownymi i eleganckimi. Na zdjęciu przykłady od firmy Anna Kruk oraz Marko

Więcej pomysłów na prezenty komunijne


Więcej inspiracji prezentowych znajdziecie we wpisach o najpopularniejszych prezentach na Komunię oraz mądrych prezentach komunijnych. Łącznie, wszystkich pomysłów na to co można kupić jest aż 45!

W sytuacji gdy myślicie o sprezentowaniu pieniędzy zapraszam do posta, który podpowie z czym można je podarować, aby nie była to tylko koperta.

Jeśli spodobał się Wam ten post będzie mi niezmiernie miło jeśli zaobserwujecie moje konto na Instagramie.

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź poprzednie wpisy z pomysłami

Gambit Królowej w wersji Kai
Pomysły

13 pomysłów na prezent dla szachisty

Serial Gambit Królowej wywołał szachowy renesans na całym świecie! Już zaraz po jego emisji zauważono, że statystyki portali lichess i chess.com (portale do gry w szachy online) biją rekordy wejść. To samo dotyczy oglądalności szachowych turniejów, które nigdy nie miały tak wysokiej oglądalności oraz popularności kupowania szachów na prezent.

Pomysł na prezent z jednorożcami
Pomysły

19 pomysłów na prezent z jednorożcem

Jednorożec! Zapytaj się małych dziewczynek o jej ulubione zwierzę, a w połowie odpowiedzi usłyszysz, że to właśnie ten magiczny koń.