Specjalnie dla małych dziewczynek! Recenzja gry Bingo “Jednorożce w chmurkach” od Haba

Popularna gra w specjalnej odsłonie dla małych dziewczynek. Firma Haba stworzyła “Bingo”, w którym dzieci nie muszą odnajdywać dwóch takich samych cyfr. Zamiast nich są jednorożce, słodkie zwierzątka i inne magiczne obrazki.

Bingo “Jednorożce w chmurkach” od Haba to prostsza wersja znanej w klubach seniorów gry. Dzięki ładnemu, kolorowemu wydaniu, dzieci chętniej interesują się rozgrywką, a obrazkowa forma symboli sprawia, że są one prostsze do zapamiętania dla najmłodszych graczy.

Podstawowe informacje o grze bingo “Jednorożce w chmurkach” od Haba

Zasady gry w bingo są powszechnie wszystkim znane, dzięki czemu rodzice nie będą musieli zagłębiać się w instrukcję by odbyć pierwszą rozgrywkę z dzieckiem. Ponadto, są na tyle proste, że małe dzieci, od 3 roku życia, nie powinny mieć problemu z ich szybkim zrozumieniem i graniu nawet bez udziału dorosłych (moje córki często sięgają po tą grę i nie muszę im wcale towarzyszyć).

Rozgrywka jest szybka, trwa ok 10 minut, dzięki czemu jeśli spodoba się dzieciom, spokojnie można zagrać w nią jeszcze raz. 

Minimalna liczba uczestników gry w bingo to 2 osoby i niestety ze względu na ograniczenia jeśli chodzi o liczbę plansz, maksymalna to 4.

Wygrana zależy od szczęścia, dzięki temu nie ma zaciętej rywalizacji pomiędzy dziećmi.

Jak wygląda rozgrywka? W skrócie!

Na początek, na środku stołu pomieszane i zakryte zostają karty przedstawiające symbole z wszystkie plansz bingo. Następnie, uczestnicy otrzymują po jednej takiej planszy, na której widnieje 16 różnych symboli ułożonych w 4 rzędach i 4 kolumnach. 

Po kolei każdy z uczestników odkrywa ze środka stołu jedną z zakrytych kart z symbolem i wszyscy gracze szukają go na swoich planszach. Osoby, które je znajdą układają na nich różowy kryształek dołączony do pudełka z grą.

Osoba, która odnajdzie wszystkie 4 symbole w jednym rzędzie lub kolumnie planszy – wygrywa gdy krzyknie “Bingo!”.

Porównanie plusów i minusów

Plusy gry:

  • proste zasady i bardzo szybkie do opanowania,
  • gra jest szybka i można w nią zagrać nawet dwa razy,
  • wydanie bardzo się podoba dziewczynkom (szczególnie różowe kryształki robią furrorę!),
  • w grę chętnie grają dzieci samodzielnie, bez pomocy dorosłych, 
  • na dzieci, które zachwyci to magiczne wydanie bingo czeka cała seria gier “Jednorożce w chmurkach”,

Minusy gry:

  • mało plansz bingo (tylko 4 dwustronne), przez to szybko kończą się możliwości nowej rozgrywki,

Decydując się na zakup bingo z serii „Jednorożce w Chmurkach” przede wszystkim trzeba mieć świadomość małej liczby plansz i tego, że przy częstym graniu gra może się znudzić. Mimo wszystko myślę, że jest to fajna pozycja dla małych dziewczynek. Układanie kryształków na planszy sprawia im wielką radość i całe wydanie bardzo im się podoba. Najmłodsze dziewczynki na pewno będą zachwycone.

Gdzie kupić grę bingo “Jednorożce w chmurkach” i w jakich cenach?

Grę w najlepszej cenie znajdziecie do kupienia w sklepie Tublu w cenie 40 zł. Opłaca się ją kupić na Allegro, gdyż mając Smarta przesyłka jest darmowa. 

Więcej gier dla dzieci

Szukacie więcej pomysłów na gry planszowe dla dzieci? Zajrzyjcie do recenzji innej kolorowej, prostej i szybkiej gry “Tutti Frutti” od wydawnictwa Fox Games.

Zachęcam też do zaobserwowania mojego profilu na Instagramie kaja od prezentow

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź poprzednie wpisy z pomysłami

Gambit Królowej w wersji Kai
Pomysły

13 pomysłów na prezent dla szachisty

Serial Gambit Królowej wywołał szachowy renesans na całym świecie! Już zaraz po jego emisji zauważono, że statystyki portali lichess i chess.com (portale do gry w szachy online) biją rekordy wejść. To samo dotyczy oglądalności szachowych turniejów, które nigdy nie miały tak wysokiej oglądalności oraz popularności kupowania szachów na prezent.

Pomysł na prezent z jednorożcami
Pomysły

19 pomysłów na prezent z jednorożcem

Jednorożec! Zapytaj się małych dziewczynek o jej ulubione zwierzę, a w połowie odpowiedzi usłyszysz, że to właśnie ten magiczny koń.