Tutti Frutti – owocowy zawrót głowy! Recenzja gry od Fox Games

W tej grze liczy się przede wszystkim refleks i dobre oko na owoce! Sprawdźcie kto jest na tyle zręczny i szybki aby połączyć najwięcej połówek owoców w całość. Dorośli, uważajcie, bo w tej grze łatwo będziecie mogli przegrać z dziećmi…

Gra Tutti Frutti od Fox Games to bardzo wesoła i kolorowa planszówka, która zachwyci zarówno dzieci jak i starszych. Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że dorośli będą skłonni do pożyczenia jej na wieczór ze swoimi znajomymi.

Podstawowe informacje na temat gry od Fox Games

Z zasadami gry Tutti Frutti świetnie sobie poradzą dzieci już od 4 lat, ale nie oznacza to wcale, że jest ona skierowana tylko do najmłodszych. Starsze dzieci czy dorośli też mogą się dobrze bawić z tą planszóweczką np. podczas spotkań towarzyskich. 

Gra jest bardzo szybka, w zależności od liczby graczy (minimum to dwie osoby) przebiega od 1 do 3 minut. Oznacza to, że może się nadać na rozgrzewkę przed rozpoczęciem poważniejszych planszówek lub jako śmieszny przerywnik spotkania.

W Tutti Frutti liczy się refleks i spostrzegawczość, osoba, która najszybciej umie dopasowywać do siebie karty zwykle wygrywa. Dlaczego nie zawsze? Sytuacja nie jest taka oczywista, gdyż może się zdarzyć, że zabraknie pasujących połówek owoców i najszybsza osoba zostanie zablokowana. W takim momencie wolniejsi gracze otrzymują wielką szansę na wygraną.

Jak wygląda rozgrywka? Gra „Tutti Frutti” skrócie!

Na starcie, gracze mieszają wszystkie karty przedstawiające połówki owoców przed sobą na stole. Każdy wybiera jedną z nich i zaczyna się rozgrywka! To co nadaje grze najwięcej emocji i zabawy to fakt, że wszyscy grają jednocześnie.

Zadaniem uczestników jest odnajdywanie i łączenie dwóch połówek wybranego owocu. Tylko uwaga! Karty są dwustronne i czasem trzeba dużo ich poodwracać by znaleźć poszukiwany obrazek, który wcześniej mógł być zakryty. Po odnalezieniu odpowiedniej połówki, gracze układają przed sobą karty w jeden stosik, tak by dwie połówki tego samego owocu do siebie przylegały. W ten sposób, po dołożeniu znalezionej karty do stosu odkryty zostaje kolejny owoc, który należy odszukać. 

Gra trwa do momentu gdy na stole nie da się już znaleźć pasujących kart do stosu któregokolwiek z uczestników rozgrywki. Wygrywa osoba z największą liczbą kart tj. z najwyższym stosem.

Gra „Tutti Frutti” – plusy i minusy

Plusy gry:

  • niska cena,
  • proste zasady i bardzo szybkie do opanowania,
  • fajne opakowanie (świetnie sprawdzi się na wyjazdy),
  • ćwiczy refleks i spostrzegawczość,
  • dla osób w różnych kategoriach wiekowych,
  • sprawdzi się zarówno dla dwóch osób jak i w większej grupie,
  • wygrana nie jest taka oczywista (nie zawsze najszybszy gracz zdobywa najwięcej kart),
  • gra jest bardzo szybka, więc sprawdzi się pod wieczór gdy dzieci błagają o wspólną zabawę, ale nie ma na nią zbyt dużo czasu (choć po którejś rozgrywce dzieci, mogą się zorientować dlaczego opiekunowie wybierają akurat tę planszówkę i już się ona nie sprawdzi ;))

Minusy gry:

  • gra jest bardzo szybka, więc jeśli chcecie zająć dzieci na dłużej to nie tutaj,

Jak widać grę oceniłam zaskakująco bardzo dobrze. Jedyny minus, który tu zauważyłam może być również zaletą – wszystko zależy od sytuacji. To co dodatkowo bardzo mi się podoba to ten element zaskoczenia jeśli chodzi o wygraną. Osoba nawet z najlepszym refleksem i najbardziej spostrzegawcza może zostać zablokowana i tym samym dać szansę słabszym. Myślę, że w tej cenie warto się o pokusić o taką grę jak Tutti Frutti.

Gdzie kupić “Tutti Frutti” od Fox Games i w jakich cenach?

Grę łatwo znajdziecie w sklepach internetowych, a także na Allegro. Jej ceny można znaleźć naprawdę różne, więc uważajcie by nie przepłacić. Różnica waha się nawet do 30 złotych (znajdziecie ją w cenach już od 15 do 45 zł). Najczęściej jest to ok. 20 zł. 

Jeśli macie Smarta i możecie coś jeszcze dokupić do gry to korzystnie ona wychodzi na Allegro, natomiast dla cen z przesyłką dobrze jest je porównać na Ceneo.

Więcej gier dla dzieci

Szukacie więcej pomysłów na planszówki dla dzieci? Zajrzyjcie do recenzji innej gry wydawnictwa Fox Games “Gatunki”.

Zachęcam też do zaobserwowania mojego profilu na Instagramie kaja od prezentow

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź poprzednie wpisy z pomysłami

Gambit Królowej w wersji Kai
Pomysły

13 pomysłów na prezent dla szachisty

Serial Gambit Królowej wywołał szachowy renesans na całym świecie! Już zaraz po jego emisji zauważono, że statystyki portali lichess i chess.com (portale do gry w szachy online) biją rekordy wejść. To samo dotyczy oglądalności szachowych turniejów, które nigdy nie miały tak wysokiej oglądalności oraz popularności kupowania szachów na prezent.

Pomysł na prezent z jednorożcami
Pomysły

19 pomysłów na prezent z jednorożcem

Jednorożec! Zapytaj się małych dziewczynek o jej ulubione zwierzę, a w połowie odpowiedzi usłyszysz, że to właśnie ten magiczny koń.