Potwory do szafy. Idealna gra na początek

Przeganiajcie razem nocne straszydła i nie dajcie się im przestraszyć. Wystarczy znaleźć zabawkę, której boi się dany potwór i zamknąć go w szafie! Stamtąd już nie będzie zagrażał dzieciom ;)

Gra “Potwory do szafy” od wydawnictwa Granna świetnie sprawdzi się na początku drogi z planszówkami. To takie urozmaicone memory, którego wydanie docenią również dorośli – dowodem na to jest ogromna liczba pozytywnych opinii w Internecie (zobaczcie na stronie Empiku). 

Podstawowe informacje o grze “Potwory do szafy”

“Potwory do szafy” to idealna pozycja dla 3 i 4 – latków, którzy właśnie rozpoczynają swoją przygodę z planszówkami. Starsze rodzeństwo czy dorośli nie będą mieli problemów z wyjaśnieniem zasad gry najmłodszym i chętnie w nią zagrają z dziećmi, bo rozgrywka nie trwa zbyt długo (ok. 20 min). Na plus przemawia również to, że najmłodsi mogą w nią grać zarówno sami jaki i z większą liczbą osób. Planszówka jest przeznaczona dla od 1 do 6 graczy.

“Potwory do szafy” posiadają dwa warianty gry, jeden kooperacyjny, a drugi z elementami rywalizacji. Dzięki temu zarówno maluchy jak i dzieci do ok. 8 roku życia, które potrzebują większych wyzwań, mogą z tej planszówki czerpać prawdziwą rozrywkę.

Jak wygląda rozgrywka? W skrócie…

Zasady tej planszówki są banalnie proste, ponieważ mechanika rozgrywki bardzo przypomina popularne memory (w bogatszej odsłonie). Co to znaczy?

Gracze układają przed sobą stosik kart z potworami, a wokół niego rozkładają zakryte karty zabawek – broni na straszydła. Żeby pokonać danego stwora trzeba odnaleźć odpowiednią, zakrytą zabawkę (karty są połączone ze sobą według oznaczeń).

Uwaga, to nie będzie takie proste zadanie, bo w każdej chwili gracze mogą natrafić na karty, które pomieszają wszystko albo wyłożą na stół kolejnego potwora (przy 4 gra kończy się przegraną).

Do wyboru uczestnicy mają dwa warianty gry. Mogą wspólnie starać się posłać wszystkie straszydła do szafy albo walczyć o to kto zdobędzie ich najwięcej.

Porównanie plusów i minusów

Plusy gry:

  • banalne zasady, świetnie sprawdzą się u najmłodszych,
  • bajeczne i nietuzinkowe wydanie (szafa na potwory bardzo podoba się dzieciom!),
  • dziecko może grać samodzielnie, ale też z większą liczbą osób,
  • szybka rozgrywka, która nie nudzi,
  • dwa warianty gry, prostszy i trudniejszy,
  • rozwijanie spostrzegawczości u dziecka.

Minusy gry:

  • szczególnie dotyczy to dorosłych i starszych dzieci, gra przy kolejnych rozgrywkach potrafi bardzo znudzić,

Liczba dobrych stron “Potworów do szafy” ewidentnie przeważa nad tymi ujemnymi. Jedyna wada planszówki tak naprawdę odnosi się już do starszych dzieci i dorosłych, które przez znajomość innych gier, w tej mogą nie odnajdywać  już bardzo ciekawej rozrywki (to normalne!). Nie zapominajmy jednak, że “Potwory do szafy” są szczególnie skierowane do najmłodszych i to właśnie im sprawiają ogrom radości i frajdy. Myślę, że dla 3 i 4 – latków jest to wspaniała pozycja spośród oferowanych na rynku planszówek.

Gdzie kupić “Potwory do szafy” i w jakich cenach?

Zawsze warto porównać ceny gier w kilku sklepach i poszukać tej najbardziej korzystnej.

W przypadku tej pozycji od wydawnictwa Granna one wahają się nawet o ponad 15 zł tzn. zwykle uda się wam znaleźć tę grę w przedziale od 29 do 45 złotych. 

Jeśli macie Smarta i możecie coś jeszcze dokupić do gry to korzystnie ona wychodzi tu na Allegro. W innym przypadku porównajcie ceny razem z dostawą na Ceneo.

Więcej gier dla dzieci

Szukacie więcej pomysłów na gry planszowe dla dzieci? Jesli interesuje was planszówka z podobnie banalnymi zasadami to może spodobać się wam Smok Wawelski. Troszkę trudniejszą mechanikę i ciekawszą dla starszaków ma Jaś i Małgosia.

Zachęcam też do zaobserwowania mojego profilu na Instagramie kaja od prezentow

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on reddit

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź poprzednie wpisy z pomysłami

Gambit Królowej w wersji Kai
Pomysły

13 pomysłów na prezent dla szachisty

Serial Gambit Królowej wywołał szachowy renesans na całym świecie! Już zaraz po jego emisji zauważono, że statystyki portali lichess i chess.com (portale do gry w szachy online) biją rekordy wejść. To samo dotyczy oglądalności szachowych turniejów, które nigdy nie miały tak wysokiej oglądalności oraz popularności kupowania szachów na prezent.

Pomysł na prezent z jednorożcami
Pomysły

19 pomysłów na prezent z jednorożcem

Jednorożec! Zapytaj się małych dziewczynek o jej ulubione zwierzę, a w połowie odpowiedzi usłyszysz, że to właśnie ten magiczny koń.